Czy już niedługo body sushi stanie się nową polską świecką tradycją? Wiele na to wskazuje, bo rosnąca popularność tego sposobu serwowania doskonałego sushi spotyka się z coraz większym zainteresowaniem. W Kenko od 1 dnia działania pojawili się chętni, którzy skorzystali z tej formy serwowania sushi.

Przypomnijmy – body sushi to sposób podawania oryginalnych japońskich przysmaków (sushi, sashimi). Sposób dość ciekawy i zapewne miły dla oka. Tradycyjne danie kuchni japońskiej serwuje się w tym przypadku na ciele modelki.

Body sushi narodziło się niedawno. Japończycy rozróżniają dwie podstawowe jego formy. Pierwsza z nich nosi nazwę nyotaimori i oznacza podawanie dań bezpośrednio z ciała kobiety. Druga to nantaimori – tu potrawa serwowana jest z ciała mężczyzny.

Warto zaznaczyć, że praktykowanie body sushi, tej oryginalnej formy podawania sushi, nie jest w Japonii czynnością powszechną. Jednym z powodów może być fakt, iż prawdziwi smakosze sushi uważają serwowanie swoich ulubionych dań w temperaturze ciała za psujące ich smak.

Zupełnie inaczej rzecz ma się na przykład w Polsce, gdzie jedzenie sushi nie jest aż tak ściśle powiązane z wieloletnią tradycją. Tutaj body sushi cieszy się stale rosnącą popularnością, zwłaszcza w pewnych dość szczególnych okolicznościach.

Obecnie trudno sobie wyobrazić wieczór kawalerski bez body sushi w wersji nyotaimori. Panowie biorący udział w tego rodzaju uroczystości zwykle są zachwyceni nie tylko samym jedzeniem, ale i atrakcyjną modelką, na którą mogą się napatrzeć do woli.

Okazuje się, że również damy na wieczorach panieńskich wolą zamiast oglądać występy roznegliżowanego i wiecznie spoconego tancerza zjeść w spokoju pyszną japońską potrawę, sycąc nie tylko podniebienie, ale również wzrok. Oczywiście dla nich body sushi organizowane jest w wersji męskiej, czyli nantaimori. Choć wiele pań organizujących wieczór panieński w salce VIP KENKO wybrały jednak modelkę a nie modela.

Osoby szczególnie wrażliwe na higienę pragniemy uspokoić. W tradycyjnym body sushi ich spring rolls podawane są z ciała, ale zwykle układane nie bezpośrednio na nim, tylko na przykład na wcześniej przygotowanych liściach bananowca. To również sprawia, że sushi nie nagrzewa się tak szybko jak uczestnicy imprezy.

 

Wszystkich zainteresowanych organizacją takiej ceremonii zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 61 852 8000 KENKO Kuchnia Azjatycka