Troć występuje zazwyczaj w wodach przybrzeżnych Atlantyku, Morza Północnego oraz Bałtyku. Ze względu na swoje podobieństwo do łososia długo nie byłą uważana za osobny gatunek.  Kształt ciała troci wędrownej jest wydłużony, delikatnie spłaszczony, podobnie jak łosoś. U troci stosunek wysokości do długości ciała jest większy.

Troć wędrowna – występowanie

Żyje w dwóch środowiskach, z początku zasiedla rzeki górskie, docelowo zaś zasiedla morze. Skóra troci pokryta jest wieloma czarnymi plamami, które w okresie tarła mają żółtą obwódkę. Długość jej ciała sięga do 100 cm. Trocie ciągną do rzek stadami, przeważnie nocą. Niekiedy czekają u ujścia rzeki na cieplejszą pogodę.

Znajdziemy w niej także znaczną ilość selenu, w 100 g jest aż 80% dziennego zapotrzebowania człowieka na ten pierwiastek. Ma w sobie dużą zawartość białka zatem z powodzeniem można zastąpić nią mięso czerwone lub drób. Zawiera aminokwasy takie jak leucyna, izoleucynę i lizynę

Mięso troci jest bladoróżowe, miękkie i delikatne w smaku, dlatego nie wymaga zbyt dużej ilości przypraw i długiego przyrządzania. Ale oczywiście najlepszą troć wędrowną znajdziecie w KENKO. W naszym menu sushi znajdziecie nie tylko nigiri z trocią ale i różne rolki oraz doskonały tatar z troci wędrownej.

Jeśli jesteś ciekawy smaku Troci wędrownej w KENKO codziennie będziesz mieć taką możliwość.