Co sprawiło, że kuchnia azjatycka podbiła serca i żołądki milionów ludzi na całym globie? Dlaczego stała się tak popularna i jest ceniona od Nowego Jorku po Moskwę? Czym wyróżnia się na tle innych sztuk kulinarnych świata? Dlaczego restauracje azjatyckie są tak chętnie odwiedzane?

Przecietny mieszkaniec kraju kwitnacej wiśni zjada 5 razy więcej ryb i owoców moża niż statystyczny Polak ponadto Japończycy to jeden z najzdrowszych narodów świata i żyją statystycznie najdłużej. Przypadek? 😉

Kuchnia japońska

Krótka historia sushi

Ceremionia parzenia herbaty

Kenko - Restauracja azjatycka - sushi

Rodzaje sushi

Pałeczki – Jak jeść pałeczkami?

Soba Udon Somen

Japońskie Święta

Wśród wszystkich kuchni wschodniej Azji kuchnia tajska należy do najbardziej specyficznych, a przez to najlepiej znanych i najłatwiejszych do odróżnienia, przede wszystkim ze względu na wielkie zamiłowanie do potraw pikantnych i aromatycznych.

Kuchnia tajska
Kuchnia tajska, ze względu na geograficzne położenie Tajlandii, stanowi wielce osobliwy konglomerat dwóch kuchni z innych regionów.

Właściwie jedynym daniem, które kuchnia indonezyjska podarowała całemu światu, jest nasi goreng, czyli – dosłownie – smażony ryż..

Kuchnia indonezyjska
Kuchnia indonezyjska opiera się na ryżu, wraz z nieodłącznym dodatkiem mięsa, warzyw, owoców morza i aromatycznych przypraw.

PHo pewnie już znacie, ale kuchnia Witnamska to całe bogactwo smaków…

Kuchnia wietnamska
Jeden ze znanych blogerów kulinarnych napisał kiedyś, że kuchnia wietnamska przypomina mu puszkę, do której ktoś wrzucił wszystkie smaki i bardzo długo potrząsając niezwykle dokładnie je wymieszał.

Podobnie jak kuchnie innych krajów Dalekiego Wschodu, kuchnia koreańska opiera się na ryżu i makaronie, oczywiście z dodatkiem rozmaitych dań towarzyszących, noszących jedną wspólną nazwę – banchan.

Kuchnia koreańska
Najbardziej znane danie, jakim kuchnia koreańska zawojowała świat, jest kimchi. To pikantna potrawa z kiszonej kapusty lub z innych warzyw.

Chińczycy najbardziej cenią sobie spokój, pogodę ducha, harmonię wewnętrzną, długowieczność i dobre zdrowie, więc i kuchnia chińska na te właśnie aspekty kładzie największy nacisk.

Kuchnia chińska
W zasadzie nie istnieje coś takiego, jak kuchnia chińska. A przynajmniej trudno mówić, że jest jakaś jedna jedyna kuchnia chińska, bo to będzie grube nieporozumienie…

Dwie azjatyckie potrawy w kategorii zup od lat stają w szranki i walczą o to, która z nich jest bardziej popularna, smaczniejsza, pożywniejsza i… bardziej skomplikowana. Są to oczywiście zupy pho i ramen. Przyjdź na naszej restauracji azjatyckiej i samodzielnie wybierz ulubioną.

Pho i Ramen
Zupy pho i ramen pochodzą z dwóch różnych państw. Pho to wietnamska zupa bazująca na wołowym wywarze z dodatkiem imbiru, czosnku i przypraw. Podawana jest zazwyczaj z wołowiną, makaronem ryżowym, świeżymi ziołami i kiełkami.